GÓRA
Image Alt

Wyspa Uznam

Wyspa Uznam

125zł / od osoby
(0 Reviews)

WYSPA UZNAM

Przemieszczamy się trasą nadmorską niemieckiej części wyspy Uznam. Odwiedzimy miejscowości, które od 100 lat nazywane są Cesarskimi Kurortami, a to dlatego, że były one odwiedzane przez cesarzy. Poczujemy klimat wioski rybackiej sprzed wieków i wejdziemy na nowoczesne molo w Koserow. Na wyspie Uznam rozwijała się technologia rakietowa w Peenemuende, która dała początek lotom w kosmos, dlatego też nie może nas tam zabraknąć, a będąc w małym porcie będziemy mogli zobaczyć rosyjską podwodną łódź rakietową z okresu tzw. zimnej wojny. W drodze powrotnej wstąpimy na godzinę do wioski przygód Karls Erlebnis Dorf. Na miejscu czeka degustacja drżemów, dipów i wina, które można od razu zakupić, a także zjeść posiłek i wypić kawę oraz wyposażyć się w dekoracje do pokoju w stylu marynistycznym.

Terminy: 07.05, 12.05, 14.05, 19.05, 26.05, 04.06.2023 r.

Plan wycieczki: Seebad Ahlbeck – zwiedzanie promenady nadmorskiej z wejściem na molo, Seebad Heringsdorf – zwiedzanie promenady nadmorskiej z przerwą na kawę (możliwość skosztowania bułki ze śledziem) – przerwa 1 h 3. Przejazd przez dzielnicę nadmorską m. Bansin. Przejazd przez m. Loddin, gdzie zachował się klimat wioski rybackiej sprzed wieków. Koserow – wejście na nowoczesne molo; chaty solne i najwęższe miejsce na wyspie. Autokarowo-piesze zwiedzanie Peenemuende. Na trasie Muzeum Techniczno-Historyczne po ośrodku doświadczalnym nad bronią V-1 i V-2 (zobaczymy z zewnątrz) oraz radziecka łódź podwodna z okresu zimnej wojny. Wizyta w Kars Erlebnis Dorf – TRUSKAWKOWA MANUFAKTURA ”KARLS” – 1 h . Wasserschloss w Mellenthin – zwiedzanie z autokaru.

Przyjazd do Kołobrzegu ok. 19:30.

Cena: od 125zł/os.

Wyjazd: z Kołobrzegu o godz. 6:00
Świadczenia zawarte w cenie: Transport: autokar, obsługa pilota ze znajomością trasy i wiedzą o zwiedzanych obiektach, ubezpieczenie: NNW i KL.
Opłaty dodatkowe:

  • *ewentualna Opłata klimatyczna indywidualnie opłacana.
  • Cesarskie Kurorty (łącznie Ahlbeck i Heringsdorf) dzieci do 15 lat – 1,95 Euro, od 16 lat – 3,90 Euro.
  • Koserow 14-17 lat – 1,00 Euro, od 18 lat – 2 Euro.
  • transfer na trasie Kołobrzeg – Świnoujście – Kołobrzeg 100zł/osoba

Informacja i zapisy: tel. 727 612 601,
Biuro: ul. Unii Lubelskiej 10/3 78-100 Kołobrzeg

Lokalizacja wycieczki

0.0
Rating 0
You don't have permission to register