GÓRA
Image Alt
Wspaniałe wycieczki

Skandynawia

Skandynawia idealne miejsce na romantyczny wyjazd w dwoje, wyprawę rowerową ze znajomymi, rejs w gronie najbliższych, spokojny urlop z gromadką małych urwisów czy samotna podróż.

To, co w Skandynawii jest najbardziej niezwykłe, to przyroda. Wyjątkowe pejzaże norweskich fiordów i szwedzkich skalistych wysepek. Oczywiście nie możemy zapomnieć o białych nocach w czasie dnia polarnego – wystarczy dotrzeć na miejsce.

Skandynawia obdarowuje turystę wszystkim, co najlepsze i najpiękniejsze. Eleganckie i pełne życia stolice zadziwiają pięknie odrestaurowanymi zabytkami architektonicznymi, dostępnością sztuki oraz zadbanymi parkami. Daleko od miast poczujemy siłę natury. Dziewicza przyroda zachwyci nas różnorodnością barw; górzyste, poprzecinane rwącymi strumieniami tereny, sprawią, że będziemy chcieli podziwiać dziką naturę z wysokości.

Kraina na północy jest swoistym magnesem, który sprawia, że pragniemy tam wrócić. Krwawe opowieści o łupieżczych wyprawach wikingów przenoszą nas do świata sprzed setek lat.

Warto wiedzieć

Podstawowe informacje a także kilka ciekawych faktów.

Kraj

Szwecja, Norwegia, Dania

Wiza

Nie wymagana dla obywateli EU

Język

Szwedzki, Norweski, Duński

Waluta

Korona Szwedzka, Korona Norweska, Korona Duńska

Obszar (km2)

928 057 km2

You don't have permission to register