GÓRA
Image Alt

Niemcy

Niemcy posiadają jako cel turystyczny wiele zalet, do których należą: górzyste tereny (Alpy i góry średniej wysokości), pojezierne i rzeczne krajobrazy, wybrzeże i wyspy Morza Północnego oraz Bałtyckiego, liczne zabytki kulturowe, duża liczba historycznych miast oraz rozwinięta infrastruktura.

Berlin
Berlin to miasto, w którym nie sposób się nudzić, dlatego odwiedzają go turyści z całego świata. Będąc w stolicy Niemiec koniecznie trzeba zobaczyć Bramę Brandenburską, wieżę telewizyjną, Potsdamer Platz, a także Katedrę Niemiecką i Francuską. Berlin to także miasto skarbów światowej kultury, które możemy podziwiać w jednym ze 175 muzeów. Najbardziej znane to Muzeum Pergamońskie, Neuses Museum oraz Muzeum Techniki.

Poczdam

Poczdam to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miast w Niemczech. W Poczdamie zobaczymy m.in. imponujące ogrody oraz kompleksy pałacowe, które wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Park Sanssouci to imponujący kompleks pałaców oraz ogrodów- rezydencja króla Prus Fryderyka Wielkiego, Nowy Ogród malowniczo położony nad jeziorem Heiliger See kompleks Nowy Ogród został założony pod koniec XVIII wieku, słynny pałac Cecilienhof, w którym odbyła się słynna konferencja poczdamska. Wzięli w niej udział Winston Churchill, Harry Truman oraz Józef Stalin. Alexandrówka – osiedle żywcem wyjęte z syberyjskiej wsi. W Alexandrówce nazwanej zresztą tak na cześć rosyjskiego cara, do dziś mieszkają potomkowie dawnych kolonistów. Glienicker Brücke, czyli most szpiegów. Kiedyś przebiegała tutaj granica między Berlinem Zachodnim a NRD.

Rugia

Rugia to jeden z z najpiękniejszych zakątków północnej Europy. Wysokie kredowe klify odcinające się od ciemno-błękitnego morza, prastare bukowe lasy i romantyczne, przedwojenne wille z koronkowymi werandami i oczywiście słynny Tron Królewski. Do najpiękniejszych kurortów należy Binz, Putbus i Sellin. Prora – największy hitlerowski ośrodek wczasowy wybudowany w latach 1936 – 1939 przez nazistów.

Stralsund

Stralsund miasto pełniło kiedyś, ze względu na swoje położenie, ważna rolę strategiczną. Mimo tego, że na przestrzeni wieków było często niszczone przez wrogów zachowało wiele cennych budowli. Wzniesione z czerwonej gotyckiej cegły budynki sprawiały, że wraz z pobliskim Wismarem miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

You don't have permission to register