GÓRA
Image Alt

Kopenhaga i duńskie zamki

Kopenhaga i duńskie zamki

1780zł / od osoby
(0 Reviews)

Świnoujście, Rostok, Gedser, Kopenhaga, Roskilde, Gedser, Roktok, Świnoujście

Termin: 29.04-02.05.2022

Cena: od 1780zł

Świadczenia w ramach ceny:

 • Transport: autokar na całej trasie wycieczki Świnoujście – Skandynawia – Świnoujście
 • 2 x przeprawa promowa na trasie Rostok – Gedser – Rostok
 • Nocleg: 2 x noclegi w hotelu **** w Kopenhadze
 • Wyżywienie: 2 x śniadanie w hotelu, 2 x obiadokolacja na terenie Danii, obiadokolacja na promie w drodze powrotnej
 • pilot-przewodnik ze znajomością trasy i wiedzą o zwiedzanych obiektach na całej trasie wycieczki, (system tour guide – każdy ma swoją słuchawkę)
 • ubezpieczenie NNW i KL (wariant podstawowy nie obejmuje chorób przewlekłych)

Opłaty dodatkowe wg. uznania uczestników:

 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg. uznania uczestnika oraz możliwości związanych z obostrzeniami epidemiologicznymi. Na wstępy zbiera przewodnik w czasie trwania wycieczki. Przybliżone ceny wstępów:
 • rejs kanałami – 8 euro,
 • katedra w Roskilde – 6 euro,
 • zamek Frederiksborg – 10 euro,
  zamek Rosenborg – 11 euro,
 • ogrody Tivoli – 18 euro + korzystanie z atrakcji typu karuzela.
 • Ceny wstępów mogą ulec drobnej zmianie. Ubezpieczenie choroby przewlekłe – we własnym zakresie

Informacje i zapisy tel. 727 612 601

Program wycieczki:
1.dzień 29.04.2022 (piątek) 07:30 Spotkanie z przewodnikiem biurze ul. Uzdrowiskowa 20, przejazd do Rostoku
11:00 przeprawa promowa z Rostoku do Gedser (Dania). Prom płynie ok. 2 godzin, na promie do dyspozycji podróżnych sklepy, bar, restauracja, pomieszczenie (sala) dla podróżnych pokład słoneczny.
Przejazd wyspami duńskimi do Kopenhagi, przejazd na punkt widokowy na słynny most Øresundsbro.
Zwiedzanie Kopenhagi: Kastellet, najlepiej zachowana twierdza w Europie, znajdziemy w niej pozostałości fortyfikacji miejskich. Na terenie cytadeli możemy zobaczyć kilka zabytkowych budynków np. Dom Komendanta i wiatrak. W pobliżu Kastellet znajduje się symbol Kopenhagi – pomnik syrenki –najchętniej fotografowany obiekt oraz fontanna bogini Gefion. Podążając wzdłuż wybrzeża w historycznej i reprezentacyjnej części starego miasta zobaczymy kompleks pałacowy Amalienborg, będący obecnie zimową siedzibą rodu królewskiego. Obecność królowej Małgorzaty w budynku znamionuje powiewający na dachu duński sztandar królewski. Na przeciw rezydencji zobaczą Państwo kościół przypominający rzymską bazylikę Św. Piotra: Kościół Fryderyka zwany Kościołem Marmurowym. Spacer do najbardziej urokliwego zakątka miasta, Nyhavn, to tętniący życiem Nowy Port. Rejs kanałami (fakultatywnie), w trakcie którego ponownie zobaczymy najważniejsze zabytki miasta oraz słynny i charakterystyczny Kościół
Najświętszego Zbawiciela. Nieopodal zamek Christiansborg, który jest symbolem duńskiej monarchii – siedziba władz. Następnie ruszymy w kierunku ratusza miejskiego, obok którego znajduje się pomnik Andersena. Spacer po najdłuższym deptaku Północnej Europy – ulicą Stroget, znaną m. in. z najmodniejszych sklepów, występów licznych artystów, muzyków i kuglarzy.
Czas wolny, obiadokolacja.
Przejazd na nocleg w nowoczesnej dzielnicy Kopenhago Nordhavn, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2: 30.04.2022 (sobota) Po śniadaniu przejazd do Zameku Frederiksborg – najpotężniejszego zamku w Danii, dawna siedziba monarchów. Powstała dzięki wielkim wpływom do królewskiego skarbca z panowania nad cieśniną Øresund.
Przejazd w kierunku pałacu Fredensborg obecnie pełniącego rolę letniej rezydencji duńskiej rodziny królewskiej. To tutaj są także przyjmowane głowy obcych państw składający oficjalną wizytę w Danii.
Przejazd do Helsingor, zewnętrzne zwiedzanie zamku Kronborg w Helsingør nad cieśniną Øresurd oddzielającą Danię od Szwecji,
szerzej znany jako zamek Hamleta w szekspirowskim dramacie pod tym tytułem.
Następnie przejazd na zwiedzanie najstarszego parku rozrywki na świecie Bakken . (UWAGA: ewentualne korzystanie
ze zjeżdżalni i karuzel dodatkowo płatne).
Opcjonalnie przejazd na zwiedzanie ogrodów Tivoli jednym z najstarszych w Europie i najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Skandynawii, trzecim w Europie. (UWAGA: ewentualne korzystanie ze zjeżdżalni i karuzel dodatkowo płatne).
Obiadokolacja, przejazd na nocleg w nowoczesnej dzielnicy Kopenhago Nordhavn, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Ponieważ hotel znajduje się około 4 km od centrum miasta (dogodny dojazd – metro) to istnieje możliwość zrobienia we własnym zakresie Copenhagen By night
DZIEŃ 3: 01.05.2022 (niedziela) Po śniadaniu wyjazd na dalsze zwiedzanie Kopenhagi: Zamek Rosenborg jest jednym z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Kopenhagi. W skarbcu pałacu przechowywana jest biżuteria królewska, m.in. korona Chrystiana IV. Podziwiać będziemy wspaniałe wnętrza, takie jak marmurowy hol, Długa Sala, czy Królewska. Nie pominiemy również wspaniałych ogrodów zamku z okazałą fontanną oraz posągiem Hansa Christiana Andersena.
Przejazd do Roskilde. Jednym z najcenniejszych zabytków Roskilde jest usytuowana w samym sercu miasta monumentalna gotycka katedra (Roskilde Domkirke). Wewnętrzu katedry znajdują się liczne grobowce oraz kaplice w których spoczywa 39 duńskich władców. W 1995 roku katedra w Roskilde została wpisana na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.
Przejazd do Gedser 20:00 przeprawa promowa do Rostoku. Na promie możliwość zjedzenia obiadokolacji. Prom płynie ok. 2 godzin, na promie do dyspozycji podróżnych sklepy, bar, restauracja, pomieszczenie (sala) dla podróżnych pokład słoneczny.
Dzień 4: 02.05.2020 (poniedziałek) Ok. godziny 00:30 przyjazd do Świnoujścia, zakończenie Wycieczki.
W Danii obowiązują korony duńskie, w większości punktów można płacić kartą płatniczą. Dla wygody podróżnych przewodnik zbiera na wstępy w euro. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów i warunków atmosferycznych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. O kolejności zwiedzania i czasie decyduje przewodnik.

wycieczka 4-dniowa
 • W cenie
  przejazd komfortowym autokarem
  rejs statkiem
  rejs statkiem (opcja dodatkowo płatna)
  ubezpieczenie KL i NNW
  zwiedzanie z przewodnikiem
 • Not Included
  bilet wstępu
  degustacja piwa
  dyskoteka prowadzona przez Dj-a
  fotobudka
  konkursy i zabawy piwne z nagrodami
  miejsce w kabinie 4-osobowej
  możliwość zejścia na ląd w Ystad
  open bar (piwo)
  opieka pilota
  przejazd promem na trasie Świnoujście-Ystad-Świnoujście
  wyżywienie na promie( kolacja i śniadanie)
You don't have permission to register